KONĚ

Chov koní byl a stále je, zcela osobitý přístup k osobitým tvorům. Kůň je inteligentní (nebo umí být) společník, ale je třeba mu i náležitě posloužit, aby i on byl zabezpečen. Koně trpí určitými obvyklými chorobami, některými ve spojení se špatnými hygienickými podmínkami, ve kterých žijí. Proto důrazně apelujeme na všechny chovatele koní, aby jim dopřáli možnost zkusit naše EM preparáty. Prvním krokem je vždy posouzení celkové situace a navržení postupu. Další krok je hygienizace. Osobně jsme prováděli již několik hygienizací stájí, a to včetně těch určených pro březí kobyly, popřípadě s čerstvými hříbaty. Velmi pečlivě mlhovat, či postříkat jemnými kapkami tak, aby preparát po stěně stékal (tzv. "syndrom plačící stěny" ) Stejně jako u skotu, velmi se doporučuje čerstvě narozeným hříbatům aplikovat do tlamy několik kapek (malou čajovou lžičku) EM Fauna Vital (popřípadě EM Probiotik) pro nastartování mikroflory a povzbuzení imunity. Poté stačí přidávat do pití a přidávat po malém množství i do krmiva. Podestýlku, která je vyvezena ze stájí, je vhodné ošetřit EM Refresh (zhruba 2 litry na 1 m3 s dostatečným množstvím vody) a prolít. Takto dojde k úplné fermentaci při nižších teplotách a veškeré prvky se zabudují do struktury budoucího materiálu. Dobře se také rozloží kousky slámy/sena a kobylinců. Tento výsledný substrát je velmi vyhledávaný nejen pěstiteli žampionů, pro své živiny a minerály.

Vhodné je též používat EM Refresh  při zraněních (oděrky, škrábance a ostatní povrchová zranění) kůže, kdy kolonizují celý systém zasažených tkání, vytlačí patogenní bakterie (které způsobují hnilobu a úbytek tkáně) a nejen, že zabrání úbytku tkáně (tedy jizva bude podstratně menší, až žádná), ale napomáhají i v rychlejším hojení.

Taktéž doporučujeme podávat vyšší dávky EM Fauna Vital, zhruba 10 dní před a 5 dní po dni, kdy bude kůň vystaven nějakému vyššímu stupni stresu, jako je např. odebrání od stáda/přiřazení k novému stádu, převoz kamkoliv, dovednostní soutěže, dostihy, veterinární vyšetření s převozem, či zákrokem, připuštění, převoz na jatka. EM Fauna Vital napomůže v celkovém zklidnění s méně výstřelky v podobě nespáleného adrenalinu. Naše preparáty byly podávány koním v rozsahu 1 den - 33 let, bez výhrady s pozitivním výsledkem. U některých prodloužily EM život v podobě zlepšeného trávení a absorbce alespoń některých živin a minerálů, u některých znamenal EM Fauna Vital ten správný základ pro dobrý vývoj. Kůň je inteligentní tvor a pozná, co je pro něj dobré. Nebude vám bránit při potírání ran 10% roztokem EM Refresh, protože bude cítit, že mu tím prokazujete službu. Vhodné je též potírat místa, která se vyznačují lysinami např. od popruhů, popřípadě nalijte roztok do mechanického dávkovače a rovnoměrně postříkejte postižená místa. Doporučujeme též důsledně dbát na ošetření veškerých postrojů, včetně sedla a podsedlové deky, veškerého oblečení, včetně obuvi. Postačí opět postříkat 10% roztokem EM Refresh a nechat pracovat. Věřte tomu, nebo ne, ale ten rozdíl bude velmi příjemný.  Týká se též oslů, mul, lam, poníků apod.