SKOT

V poslední době se více a více rozšiřuje trend nechávat chovu skotu volný průběh, tedy nechovat je celoročně v uzavřených (větraných) halách, ale spíše je nechávat celoročně venku s možností přesunu do hal, které jsou volně přístupné, avšak nevytápěné. Zvyšuje se tím imunita zvířat obecně, tedy platí to i u skotu. Stejně tak i v tomto případě je doporučované provést nejprve hygienizaci prostor (vše vnitřní, včetně vybavení), poté venkovní nejbližší přilehlé výběhy, hlavní cesty, popřípadě brodiště. Po hygienizaci by následovalo zpracování technické proveditelnosti aplikace EM do krmiva, popřípadě s připojením na rozvod vody do pítek. (EM Refresh  na hygienizaci, EM Fauna Vital do pití, krmiva - náhrada možné také EM Probiotik).

Při narození telat je třeba co nejdřve po narození aplikovat několik kapek EM Fauna Vital  (popřípadě EM Probiotik), aby se nastartovala mikroflora v trávicím systému, a s ní také imunita. Při dojení doporučujeme ošetřit vemena 5% roztokem EM Refresh (po dojení, jelikož ošetření před dojením by mělo vliv na celkový počet mikroorganismů - zde hygiena stále neumí legislativně rozlišit rozdíl mezi probiotiky a patogeny, bakterie jako bakterie). Použití EM po dojení bude mít příznivý dopad na mikrobiální čistotu vemene i struků. Taktéž bude mít příznivý dopad na množství somatických buněk v samotném mléku. V případě možného vystavení stresu (porod, přesun na jiné místo, umělá inseminace, oddělení od stáda, atd.), doporučujeme podat několik dní předem několik kapek EM Fauna Vital, pomůže účinně snížit tento stres. Dojde-li k poranění zvířete, doporučujeme co nejdříve ošetřit 10% roztokem EM Refresh - přímo na ránu. Čím dříve tak bude učiněno, tím menší úbytek tkáně bude zaznamenán (množení hnilobu způsobujících patogenních bakterií).

Vyšší dojivost, lepší trávení, snížení plynatosti z krmiva, snížení výskytu salmonely, enterokoků, snížení zápachu a množství hmyzu. Zlepšená vitalita, celkový zdravotní stav, zvýšená schopnost ovulace a množení, zdravější telata, snížená mortalita, nadstandardní kvalita masa - prorostlejší (včetně chuťového hlediska). A to vše pouze tím, že bude používán EM preparát a nechlorovaná voda. Vše čistě přírodní, geneticky neupravenou směsí probiotických bakterií, které dokáží to, co zvýší kvalitu našeho života.